Vítáme vás u nás ve škole a ve školce

Nová škola

 

Výsledky zápisu do MŠ Jehnědí pro školní rok 2021/2022

Zveřejňujeme výsledky zápisu do MŠ Jehnědí

Výsledky zápisu do 1. třídy ZŠ Jehnědí pro školní rok 2021/2022

Zveřejňujeme výsledky zápisu do 1. třídy ZŠ Jehnědí

Otevření MŠ pro mladší děti od 3.5.2021

Na základě Mimořádné opatření č. j.: MZDR 14600/2021-5/MIN/KAN se mění následující:
V mateřských školách se od 3. 5. 2021 umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze; v těchto krajích probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ). Děti v MŠ nemusí mít ochranné prostředky dýchacích cest.
Paní učitelky v MŠ se na děti moc těší.

Informace k novému začátku prezenční výuky od 12.4.

Od pondělí 12.4.2021 začíná konečně prezenční výuka, na naší malotřídní škole pro všechny žáky. Veškeré podrobné informace k nástupu do škol najdete na:
https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021
Stáhněte si také:
základní informace
informace k testování pro rodiče
informace k testování pro žáky

Velikonoční prázdniny

Ve dnech 1.4.2021 – 5.4.2021 jsou velikonoční prázdniny. Online výuka ani individuální konzultace ve škole v těchto dnech neprobíhají. Přejeme příjemné prožití velikonočních svátků.

Zápis do ZŠ a MŠ Jehnědí pro školní rok 2021/2022

Ve sloupci po pravé straně jsou uvedené informace k zápisům do ZŠ a MŠ (Soubory ke stažení)

Možnost vypůjčení techniky na distanční vzdělávání

Opět je možné zapůjčit techniku pro žáky naší školy. Způsob předání bude rodičům sdělen prostřednictvím e-mailu nebo messengeru.

ZŠ i MŠ uzavřena nařízením vlády

Od pondělí 1. 3. 2021 je Základní škola a Mateřská škola Jehnědí nařízením vlády uzavřena.
Žáci 1. + 2. ročníku přecházejí z prezenční výuky na distanční.
Žáci vyšších ročníků v distanční výuce pokračují.
Celé znění nařízení ZDE.

Informace o nošení respirátoru nebo zdravotnické obličejové masky

S účinností od 25. 2. 2021 platí opatření MZ nosit v budově ZŠ a MŠ Jehnědí respirátor nebo obdobný prostředek (zdravotnická obličejová maska) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 95% dle příslušných norem. (např. FFP2/KN 95 nebo normovaný výrobek SN EN 14683+AC). Více informací zde.

Informace k uzavření Mateřské školy v Jehnědí od 12.2.2021

Od 12.2.2021 je uzavřena Mateřská škola v Jehnědí. Stáhněte si
Rozhodnutí o uzavření a Informace pro rodiče o karanténě

Opatření od 4.1.2021

Od 4.1.2021 se do školy vrátí pouze 1. a 2. ročník.
Vláda ČR se 23. 12. 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost žáků na vzdělávání. Omezení je platné od 4.1.2021 do 10.1.2021.

ŠKOLA:
- Je povolena osobní přítomnost pouze žáků 1. a 2. ročníků základních škol.
- Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem dle rozvrhu platného od 4.1.2020.
Stáhněte si rozvrh pro 3. - 5. třídu

ŠKOLNÍ DRUŽINA
- Pro žáky 1.+ 2. ročníku bude denně v provozu školní družina.

Přání k Vánocům a do Nového roku

Krásné a klidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a sil do nového roku 2021 přeje kolektiv pedagogů ZŠ a MŠ Jehnědí.

Návrat žáků 3. - 5.ročníku do školy

Rozhodnutím ministra školství a ministra zdravotnictví se od pondělí 30. 11. 2020 vrací do škol všichni žáci 1. stupně - tedy žáci 3., 4. a 5.ročníku naší školy.
Žáci musí mít po celý den roušky (i při školní družině). Je tedy nutné, aby měli roušky 2, aby je bylo možné vyměnit. Výuka bude probíhat dle rozvrhu, který dostali v září. Hudební a tělesná výchova bude probíhat dle nařízení MŠMT, případně budou mít žáci v těchto hodinách jiné předměty. Žáci si musí nosit vlastní pití.
Družina bude fungovat v odpoledních hodinách do 15,00 hodin. Děti budou pracovat ve dvou skupinách, aby se nemíchaly.
Prosíme rodiče, aby nám v pondělí odevzdali vypůjčenou techniku. Děkujeme.
Na děti si moc těšíme a doufáme, že nám prezenční výuka nějakou dobu vydrží :-)

Návrat žáků 1. a 2. tříd do školy

Rozhodnutím ministra školství a ministra zdravotnictví se od středy 18.11.2020 vrací do škol žáci prvních a druhých ročníků. Během celého dne platí pravidlo nošení ochrany úst a nosu (roušky).
Je třeba, aby žáci měli alespoň jednu roušku na výměnu a sáček na použité roušky.
Výuka bude probíhat podle rozvrhu. Hudební a tělesná výchova bude nahrazena vycházkami a jinými aktivitami. Provoz školní družiny je bez omezení. Škola se ráno pro žáky 1. a 2. ročníku otevírá v 7,30 hodin.
Doufáme, že návrat ostatních žáků do školy na sebe nenechá dlouho čekat.

Situace kolem Mateřské školy v Jehnědí - otevření od 11.11.

Na základě nových skutečností a jednání s KHS se MŠ Jehnědí otevře ve středu 11.11. 2020.
Prosíme rodiče, aby i nadále pozorně sledovali zdravotní stav svých dětí.
V případě příznaků COVID-19 (teploty, kašel, bolest těla, rýma, bolest hlavy) ihned kontaktovali dětského lékaře a požádali ho o vydání žádanky na test.
Děkujeme za pochopení, snažíme se tak chránit nejen děti, ale i pracovníky ZŠ a MŠ Jehnědí.
Ivana Myšáková, ředitelka školy
Informace KHS o uzavření MŠ

Uzavření MŠ od 2.11.

Vážení rodiče, na základě jednání s KHS a vzhledem k tomu, že výsledek testu pedagogické pracovnice MŠ je pozitivní, bude MŠ Jehnědí od pondělí 2.11. 2020 z důvodu karantény uzavřena.
O dalším postupu a délce karantény vás budeme informovat na webových stránkách školy a prostřednictvím messengeru (e-mailů) v průběhu pondělí 2.11. 2020.
Doplňující informace:
V průběhu minulého týdne (26.10.- 1.11. 2020) se u dvou dětí v MŠ objevily možné příznaky COVID-19. KHS vás proto žádá o sledování vašich dětí a v případě možných projevů nákazy (rýma, horečky, kašel, bolest těla...) o rychlé kontaktování dětského lékaře. Dětský lékař by vám vystavil doporučení na test pro vaše dítě.

Rozvrhy on-line výuky od 19.10.

Stáhněte si aktuální rozvrhy:
1. a 2. třída
3. - 5. třída

Informace ke karanténě ve škole - 11.10.

Stáhněte si aktuální informace, popis a rozvrh pro online výuku od 12.10.

Informace ke karanténě ve škole - 8.10.

Stáhněte si stanovisko Krajské hygienické služby.
Vyjádření ředitele školy ke stanovisku KHS:

Vážení rodiče, přikláním se k názoru paní hygieničky prodloužit karanténu na 14 dnů a to bez odběrů u dětí.Samozřejmě by do školy nastoupily pouze děti bez příznaků onemocnění. Na pátek 16.10.2020 bych udělila ředitelské volno a žáci by se do školy vrátili v pondělí 19.10.2020.
Děti by se tedy do konce příštího týdne učily on-line. Mezitím by se ukázalo, jestli jsou žáci i učitelé bez příznaků a tedy snad negativní.
Pokud by se někdo z rodičů přikláněl k variantě 1 - začít výuku 12.10.2020 (tedy nechat otestovat své dítě před nástupem do školy a tím zkrátit dobu karantény do neděle 11.10. 2020), prosím aby mě kontaktoval v pátek během dne na čísle: 739 576 135.
V případě, že souhlasíte s variantou č. 2 (dítě půjde do školy 19.10.2020 – po ukončení karantény a ředitelského volna) není třeba volat. Další informace budou na webových stránkách školy vyvěšeny nejpozději v neděli odpoledne.
Ivana Myšáková, ředitelka školy

Informace ke karanténě ve škole - 7.10.

Vážení rodiče,
dne 7.10. Krajská hygienická stanice rozhodla, že základní škola bude uzavřena prozatím do 11.10.2020. Provoz mateřské školy zůstává zachován.
Do neděle budou známy výsledky testů pedagogických pracovníků a na jejich základě KHS rozhodne o dalším postupu. Nepředpokládá se, že by byli testováni žáci.
V době karantény sledujte zdravotní stav vašeho dítěte. Pokud se objeví kašel, potíže s dýcháním, vysoká horečka, kontaktujte dětského lékaře a sdělte mu informaci, že je možné, že vaše dítě bylo v kontaktu s pozitivně testovanou osobou a požádejte ho o doporučení na test. V době karantény se děti musí zdržovat doma a venku v blízkosti domu, případně v přírodě, kde nejsou ostatní lidé. Nemohou se účastnit kroužků, turnajů a scházet se s kamarády.
Od hygienická stanice jsme po celý dnešní den neobrželi žádné písemné stanovisko. Omlouváme se za tyto strohé informace. Jakmile budeme vědět více, informace uveřejníme.
Přeji všem dětem, rodičům a kolegyním pevné nervy, veselou mysl a brzké zklidnění této nelehké situace.
Ivana Myšáková, ředitelka školy

Informace ohledně vyzvednutí pracovních sešitů a učebnic - 7.10.

Ve čtvrtek 8.10. bude před školou připraven box, do kterého uložíme pracovní sešity a učebnice, které děti budou potřebovat při distanční výuce. Někteří rodiče si již během dnešního dne vše vyzvedli. Ostatním napíši zprávu.

Ošetřovné - 7.10.

Formulář na ošetřovné vystavuje ředitel školy. Prosím rodiče, kteří by potřebovali tento dokument, aby zavolali do školy. Děkuji

Aktuální informace především pro rodiče - 28.9.

Vážení rodiče, pečlivě sledujeme šíření COVID -19 a řídíme se nařízeními, která vydává MŠMT společně s MZČR. Připravujeme naše žáky i vás rodiče na případný přechod z prezenční výuky na distanční.

Děkujeme vám za váš čas, který jste věnovali, společně s námi, na vyzkoušení nové platformy distančního vzdělávání.
Stále však doufáme, že prezenční výuka na 1. stupni škol zůstane zachována.

Akce školy - proběhlo

1.9. 2020 - Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021
Při slavnostním zahájení jsme přivítali 8 nových žáků. Dva žáci nastoupili do druhého ročníku a šest žáků do prvního ročníku. Slavnostního zahájení se zúčastnil také starosta obce Milan Myšák, který popřál novým žákům, aby se jim ve škole líbilo a naučili se mnoha novým dovednostem a znalostem.

2.9. 2020 - Školní řád jinak (projektový den)
V průběhu druhého školního dne se žáci hravou a nenásilnou formou seznamovali se školním řádem (pomocí scének, pantomimy, soutěží, skupinové práce, atd..) a vytvářeli třídní pravidla.

3.9. 2020 - Zdravověda (projektový den)
Třetí školní den byl zaměřen na teorii první pomoci a obvazovou techniku. První pomoci se v naší škole věnujeme v projektových dnech vždy na začátku a na konci školního roku. Žáci si mohou vyzkoušet, jak ošetřit poraněného kamaráda, jak uložit zraněného do stabilizované polohy, jak postupovat při umělém dýchání a masáži srdce a další důležité dovednosti.

4.9. 2020 - Dopravní výchova (projektový den)
V pátek 4.9. 2020 se mladší žáci (1.-3.ročník) seznamovali s nebezpečím na cestě do školy a ze školy, s dopravními značkami, s pravidly pro chodce. Starší žáci (4. + 5.ročník) opakovali dopravní značky, učili se, jak správně projet křižovatkami, jak musí být vybaveno jízdní kolo a mnoho dalšího. Připravovali se na testy, díky nimž mohou získat Průkaz cyklisty.

22.9. 2020 Sférické kino
Co znamená pojem sférické kino? Jedná se o sférický projekční systém uvnitř nafukovací kopule, která skýtá neuvěřitelný pohled. Umožnil nám sférický 360º výhled do vesmíru a dětem z MŠ do podmořského světa.
Děti i žáci měli možnost stát se přímým účastníkem děje, protože promítaný film tento dojem vyvolával.

25.9. 2020 Preventivní program Policie ČR
V pátek se žáci základní školy zúčastnili akce s názvem Preventivní program s Policií ČR. Chtěli bychom tímto poděkovat por. Bc. Lence Vilímkové za velmi přínosné informace pro žáky naší školy.

Informace k výuce ve škole od 25.5. do konce školního roku 2019/2020

Stáhněte si prosím informace k výuce.

Pro začátek výuky je nutné odevzdat vyplněné čestné prohlášení.

Výsledky Zápisu do Mateřské školy na školní rok 2020/2021

Přijato: 6, nepřijato: 4
Výsledky ke stažení

Výsledky Zápisu do 1.třídy základní školy na školní rok 2020/2021

Přijato: 7, odklad: 2
Výsledky ke stažení

Zápis do 1.třídy základní školy na školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, zápis do 1.třídy ZŠ Jehnědí proběhne v termínu 10.4. - 25.4. 2020 - pouze elektronicky, bez přítomnosti dětí. Veškeré informace k zápisu najdete v záložce Soubory ke stažení (vpravo).
Kapacita pro přijetí dětí je dostatečná, nemusíte mít obavy, že dítě nebude přijato. Musí však být splněny všechny náležitosti.
Dokumenty ke stažení jsou ve formátu PDF (potom ho nelze upravovat, pouze vytisknout a dopsat ručně, potom naskenovat a poslat) a také DOCX - ten můžete použít s programem MS Word pro úpravu.

Zápis do MŠ pro školní rok 2020/2021

Zápis do mateřské školy se uskuteční v měsíci květnu 2020. Termín a kritéria pro přijetí najdete v záložce Soubory ke stažení (vpravo). K zápisu je nutné vyplnit Žádost o přijetí a Přihlášku dítěte.
Doplnili jsme tam poznámku k očkování dítěte (8.4.2020).

Pokračování přerušení provozu Mateřské školy v Jehnědí

Vážení rodiče, Obec Jehnědí, jako zřizovatel Základní školy a Mateřské školy Jehnědí, rozhodl od 23.3.2020 do odvolání přerušit provoz MŠ Jehnědí.

Zavření škol

Vážení rodiče, na základě sdělení vlády ČR dochází od středy 11.3.2020 k zákazu osobní účasti žáků na vzdělávání ve školách. Tento zákaz platí až do odvolání. Žádáme Vás, aby od tohoto data zůstaly Vaše děti doma. Tento zákaz se týká škol i školských zařízení, tedy i školní družiny. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy (základní i mateřské) bude rodičům doručena ve dnech 11.3. a 12.3. 2020. Další informace budou zveřejňovány na webových stránkách školy.
Mgr. Ivana Myšáková

Přerušení provozu Mateřské školy v Jehnědí

Vážení rodiče, Obec Jehnědí, jako zřizovatel Základní školy a Mateřské školy Jehnědí, rozhodl od 12.3.2020 do 20.3.2020 přerušit provoz MŠ Jehnědí. Toto rozhodnutí je vydáno na základě doporučení MŠMT a vzhledem k počtu dětí ze školky s chřipkami a nachlazením. Provoz MŠ Jehnědí bude zahájen v pondělí 23.3. 2020, pokud Ministerstvo zdravotnictví ČR nerozhodne jinak.

Stránky vhodné pro domácí opakování

Stránek vhodných pro opakování učiva na internetu je mnoho. Zatím jsme pro vás, milí žáci, vybrali níže uvedené. Postupně vymyslíme něco dalšího a budeme přidávat také odkazy pro další předměty.
MATEMATIKA
https://www.matika.in/cs/
https://www.zlatka.in/cs/
http://www.rysava.websnadno.cz/
https://skolakov.eu/matematika-1-trida
https://pripravy.estranky.cz/clanky/prvni-trida/spojovacky.html
https://pripravy.estranky.cz/
http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat1.php
https://zsbcupice.cz/pro-zaky/matematika/
http://matematika.hrou.cz/
https://matmat.cz/
http://www.goblmat.eu/rocnik.php?idex=Z5
http://zabavna-matematika.chytrak.cz/ulohy.html
https://www.zsletohrad.cz/eu/matematika/obsah3.htm
https://brumlik.estranky.cz/

ČESKÝ JAZYK
https://www.gramar.in/cs/
http://www.rysava.websnadno.cz
https://pripravy.estranky.cz/
http://www.ucimsecist.cz/
https://www.mojecestina.cz/
https://zsbcupice.cz/pro-zaky/cesky-jazyk/
http://cestina.hrou.cz/
https://trida-u-mufa.webnode.cz/news/slovni-druhy/
http://cviceni.testy.sweb.cz/CJ.htm
https://brumlik.estranky.cz/

ANGLICKÝ JAZYK
https://pripravy.estranky.cz/
http://www.english-time.eu/pro-deti/
https://www.learningchocolate.com/
http://www.anglictina-hrou.cz/
https://www.jazyky-online.info/anglictina/deti.php
http://www.falibo.com/course/level_0/x.htm
https://zsbcupice.cz/pro-zaky/anglicky-jazyk/
https://anglomaniacy.pl/index.html
https://elt.oup.com/student/
familyandfriends/?cc=cz&selLanguage=cs
https://brumlik.estranky.cz/

Nabídka nakladatelství Fraus
V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se naše nakladatelství rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. Stejně tak poskytneme zdarma prostředí pro on-line komunikaci učitelů s žáky – vzdělávací portál Fred.
Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok

Krásné a spokojené prožití vánočních svátků v kruhu rodinném, v novém roce mnoho zdraví, lásky, osobních úspěchu a radostných dní přejí žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Jehnědí.

Plán akcí na listopad a prosinec 2019

25.11.2019 od 16,00 třídní schůzky
1.12.2019 Rozsvícení vánočního stromu
6.12.2019 Tvořivá dílna pro seniory
18.12.2019 od 9,00 hodin besídka pro starší spoluobčany v ZŠ Jehnědí
18.12.2019 od 16,00 hodin besídka pro rodiče
19.12.2019 divadelní představení Pohádky na Vánoce v Roškotově divadle
19.12.2019 tajný výlet, vánoční diskotéka s přespáním ve škole
20.12.2019 projekt Afrika
Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

V pondělí 2. září 2019 slavnostně zahájíme nový školní rok 2019/2020.
Prvňáčky přivítáme v 8,30 hodin před budovou základní školy.
Žáci 2. – 5. ročníku se sejdou již v 7,45 hodin. Ukončení slavnostního zahájení předpokládáme v 9,30 hodin. Těšíme se na naše žáky a přejeme každému z nich hodně úspěchů ve školní práci.

Plán akcí na září a říjen 2019

2.9.2019 - Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020
3.9.2019 - Školní řád jinak – projektový den
4.9.2019 - Projektový den
5.9.2019 - Projektový den
28.9.2019 - Státní svátek
22.10.2019 - Policie ČR - preventivní program
28.10.2019 - Státní svátek
29.10.–30.10.2019 - Podzimní prázdniny

Inspekce v ZŠ a MŠ Jehnědí

Ve dnech 13. až 15.11.2018 proběhla na naší škole a školce inspekce ČŠI. Závěry z inspekční činnosti je možné najít po zadání IČ školy (75016133) na stránkách ČŠI:
https://www.csicr.cz/cz/Dokumenty/Inspekcni-zpravy